Reklam
bizimsilivrihaber.com

‘Evladım’ dediği vosvosunu, 8 yılda topladığı parçalarla yeniledi

Antakya’da bir sigorta acentesinin sahibi olan 37 yaşındaki Volkan Ateş, çocukluk yaşlarından itibaren Türkiye’de “vosvos” ve “kaplumbağa” olarak …

‘Evladım’ dediği vosvosunu, 8 yılda topladığı parçalarla yeniledi
  • Otomobil
  • 4 Mayıs 2022 12:05 | Son Güncellenme: 4 Mayıs 2022 12:10
Reklam
Bu Haberi Paylaş:
Bu Haberi Oylayın!! Habere Oy vermek için yıldızların üzerine tıklayın!
[Toplam: 0 Averaj: 0]

Antakya’da bir sigorta acentesinin sahibi olan 37 yaşındaki Volkan Ateş, çocukluk yaşlarından itibaren Türkiye’de “vosvos” ve “kaplumbağa” olarak tanınan Volkswagen Beetle model otomobillere ilgi duymaya başladı.

Lise döneminde 1973 model vosvos araç satın alan Ateş, kısa bir süre bindiği sarı renkli aracını 18 yıl önce ekonomik sıkıntılar nedeniyle satmak zorunda kaldı. Bu sürede arabası aklından hiç çıkmayan Ateş, sattıktan 5 yıl sonra fiyatının iki katına aracını geri alarak yenilemeye karar verdi.

10 KATI PARA HARCADI

Yaklaşık 8 yıl boyunca yurt içinden ve dışından parça toplayan Ateş, beyaz renge boyattığı üstü açık otomobilini, değerinin 10 katı para harcayarak yeniledi. Evli ve bir çocuk babası Ateş, çok küçük yaşta başlayan vosvos tutkusunun bu günlere kadar geldiğini söyledi.

Gençlik yıllarında sahip olduğu ve satmak zorunda kaldığı aracını tekrar aldığını anlatan Ateş, onu orijinal parçalarıyla yepyeni bir görünüme kavuşturduğunu belirtti.

“8 YIL BOYUNCA BİRÇOK YERDEN PARÇA GETİRDİM”

Vosvosunu yenilemek için yurt içinden ve dışından orijinal parçalar aldığını aktaran Ateş, şöyle devam etti:

“8 yıl boyunca birçok yerden parça getirdim. Ustalarımla sürekli istişare içerisinde parçaları tamamlamayı başardım. Parçaların yeterli olacağını düşündüğümüz anda da yenileme çalışmalarına başladık. Bu süreç çok meşakkatli geçti. Aracım tek bir vida kalmayacak kadar söküldü, parçalara ayrıldı. Orijinal parçaların bazıları yıprandığı için bu parçalardan yeni parçalar üretmeye çalıştık. Bir yıl gibi bir sürede araç yenilendi ve bu hale geldi.” Ateş, aracını baharın da gelmesiyle trafiğe çıkarmaya başladığını, ufak tefek birkaç yenilik daha yapmaya devam ettiğini söyledi.

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
ETİKETLER:
ATEŞParçaSüre
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizim Silivri Haber
WhatsApp üzerinden gönder