Kakava ve Hıdrellez şenlikleri öncesi üretim 2 katına çıktı

Edirne’de her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde Romanlar tarafından bahar bayramı olarak kutlanan Kakava ve Hıdrellez şenliklerine kısa süre kala şehir merkezindeki şekerlemeciler, turistler için üretimi 2 katına çıkardı.

Kakava ve Hıdrellez şenlikleri öncesi üretim 2 katına çıktı
Reklam
Bu Haberi Paylaş:
Bu Haberi Oylayın!! Habere Oy vermek için yıldızların üzerine tıklayın!
[Toplam: 0 Averaj: 0]

Edirne‘de her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde Romanlar tarafından bahar bayramı olarak kutlanan Kakava ve Hıdrellez şenliklerine kısa süre kala şehir merkezindeki şekerlemeciler, turistler için üretimi 2 katına çıkardı.

Edirne‘de her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanan Kakava ve Hıdrellez Şenlikleri için hazırlıklar başladı. Hazırlıklarını yapan kent esnafı turistleri beklemeye başladı. Şenlikler için kente gelen turistler, yemek yiyor, tarihi noktaları geziyor ve yaptığı alışverişlerle esnafa katkı sağlıyor. Edirneli şekerlemeciler de gelecek turistler için kurabiye üretti. Osmanlı lezzeti olan Deva-i Misk ve portakallı hıdrellez kurabiyesi üreten şekerlemeciler, ayrıca kavala, badem ezmesi gibi lezzetlerin de üretimini arttırdı.

“Çalışmalarımızı hızlandırdık”

“Geçtiğimiz yıllara oranla daha hareketli olacağını gözlemliyoruz”

Bu yıl şenliklerin daha hareketli olacağını gözlemlediklerini ve ona göre hareket ettiklerini belirten Karaca, “Hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. Buraya gelen misafirler ilk önce yemeğini yiyor, Edirne’yi geziyor ve sonra geleneksel lezzetlerden alıp giderken misafirlerine götürüyorlar. Umarım hepimiz için güzel ve verimli bir şenlik olur” diye konuştu.

“Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz”

Şenliklere gelecek turistler için gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerini söyleyen çalışanlardan Ayten Arıcı, “Hazırlıklarımız çok yoğun bir şekilde devam ediyor. Gelen misafirlerimizin hedeflediği kitleyi aşmaya çalışıyoruz. Misafirlerimiz için tatlı tatlı kurabiyeler hazırlıyoruz. Limon, portakallı ve deva-i miskli kurabiyelerimiz var. Özel günlerde üretim 2 katına çıkıyor. Gecemizi gündüzümüze katarak gelen misafirlerimizi hoşnut etmek için çok çalışıyoruz” dedi. 

Bu Haberi Paylaş:
Reklam
ETİKETLER:
GelenTuri̇stler
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bizim Silivri Haber
WhatsApp üzerinden gönder